Termékismertető:
Az Immunotrofina arginint, béta-glükánt, jódot és B-vitaminokat tartalmazó folyékony étrend-kiegészítő. A benne található vitaminok és ásványi anyagok fiziológiás védőhatást fejtenek ki a szervezetre.
Mire jó a béta-glükán?
Elsősorban az immunrendszer megerősítésére és stimulálására alkalmazzák. Mivel feldolgozásában nagy szerepe van a makrofágoknak, illetve az immunrendszer más sejtjeinek, ezért fogyasztását követően a szervezet védekező rendszere olyan "lökést” kap, melynek segítségével könnyebben győzhetjük le a betegségeket, illetve hatékonyabban állhatunk ellent a fertőzéseknek.
Glukán+foszfolipid réteg
A glukán molekuláról több éve bebizonyították, hogy jótékony az immunterápiában és a tumor terápiában is. Ám a béta-glukan nehezebben szívódik fel a szervezetből, ezért az Immunotrofina szirupban a béta-glukán molekulát egy kettős foszfolipid réteg veszi körül, aminek a külső része hidrofil.
Ennek jelentősége abban van, hogy a foszfolipid réteg a leggyorsabb felszívódást teszi lehetővé a glukán molekula számára. A molekula ellenáll a gyomorsavnak, támogatja az immunrendszer fejlődését és erősíti az immunválaszt. A molekulák a vékonybél Peyer-plakkjain keresztül szívódnak fel, ahol a makrofágok bekebelezik őket, majd eljuttatják a molekulákat az elsődleges immunszervekbe, pl: csecsemőmirigybe, lépbe, csontvelőbe.
A molekulák a neutrofil granulocitákhoz kapcsolódnak, ezáltal a glukan-neutrofil- granulocitakomplex gyorsan és hatékonyan tud reagálni a szervezetet ért különféle fertőzésekre. Tehát az immunrendszer első védelmi vonalát képező makrofágok bekebelezik a glukán részecskéit, ami aktiválja őket és láncreakciót indukálva az immunrendszerben – növelik annak aktivitását virális és bakteriális infekciók esetén.
Foszfoglukán
Az Immunotrofina hatóanyaga a foszfoglukán, ami a béta-glukán továbbfejlesztett típusa. A foszfoglukán molekulák a vékonybél Peyer-plakkjain keresztül szívódnak fel, ahol a makrofágok bekebelezik őket, majd eljuttatják a molekulákat az elsődleges immunszervekbe, pl: csecsemőmirigybe, lépbe, csontvelőbe. A foszfoglukán molekulára jellemző hogy kettős foszfolipid réteg veszi körül, aminek a külső része hidrofil. Ennek jelentősége abban van, hogy a foszfolipid réteg a leggyorsabb felszívódást teszi lehetővé a glukán molekula számára. A molekula ellenáll a gyomorsavnak, támogatja az immunrendszer fejlődését és erősíti az immunválaszt. A foszfoglukan molekulák a neutrofil granulocitákhoz kapcsolódnak, ezáltal a foszfoglukan-neutrofil granulocitakomplex gyorsan és hatékonyan tud reagálni a szervezetet ért különféle fertőzésekre. Tehát az immunrendszer első védelmi vonalát képező makrofágok bekebelezik a glukán részecskéit, ami aktiválja őket és láncreakciót indukálva az immunrendszerben – növelik annak aktivitását virális és bakteriális infekciók esetén
Immunotrofina adagolás:
2 éves kor alatt:
prevencióban: 2,5 ml naponta egyszer, éhgyomorra
betegség esetén: 5 ml naponta egyszer, éhgyomorra
2 éves kor felett:
prevencióban: 5 ml naponta egyszer, éhgyomorra
betegség esetén: 10 ml naponta egyszer, éhgyomorra
Mivel az Immunotrofina a bevétel után azonnal felszívódik, így közvetlenül étkezés előtt kell bevenni.
Hatóanyag tartalom a napi ajánlott mennyiségben:
5 ml tartalmaz NRV%* 10 ml tartalmaz NRV%*
Arginin 275 mg —** 550 mg —**
B5-vitamin 3 mg 50 % 6 mg 100 %
B6-vitamin 0,5 mg 36 % 1 mg 71 %
B12-vitamin 0,5 µg 20 % 1 µg 40 %
Jód 100 µg 66 % 200 µg 133 %
Béta-glükán 2,5 mg —** 5 mg —**
B-vitamin
A B-vitaminok egymás hatását erősítik, fontos feladatuk van az idegrendszer és a hormonok működésében, valamint az izmok, a bőr, a haj és a körmök erősségében, rugalmasságában. Vízben oldódó vitamincsalád, többféle B-vitamin létfontosságú a szervezet számára. B-vitamin komplexként legnagyobb szerepük az idegrendszerben, az emésztőrendszerben és a bőrgyógyászati területeken mutatkozik. Ezek a vitaminok szolgáltatják a sejtek számára az energiát, a bevitt táplálékból alakítják át. Segítenek fenntartani az idegek, a máj, a bőr, a szem és a haj egészségét, az izmok megfelelő mozgását, a gyomor- és bélrendszer szabályos működését, valamint normál agyműködést biztosítanak. Vízoldékony vitaminok lévén a vérrel és a vizelettel gyorsan kimosódnak, ezért rendszeres pótlásuk elengedhetetlen.
Jód
Részt vesz az anyagcsere szabályozásában, befolyásolja a növekedést, az idegrendszer működését, de közvetve hat a vérkeringésre is. Fontos nyomelem az emberi szervezet működésében, jelen van a pajzsmirigy által termelt két hormonban. Serkenti a növekedést, szabályozza az anyagcserét, hozzájárul a csontosodási folyamatokhoz, az agyszövetek egészséges fejlődéséhez. Hiánya súlyos elváltozásokat okozhat: a pajzsmirigy megnagyobbodásához és az alapanyagcsere jelentős csökkenéséhez vezet. Fiatal korban szellemi visszamaradottságot, memóriazavarokat, fejlődési rendellenességeket, törpeséget eredményezhet, felnőtt korban a mozgás, a beszéd és a gondolkodás lelassulása, kóros elhízás jelentkezhet.